مهر ۱۵, ۱۳۹۶

در پی انتصاب مشاور جوان استاندار گیلان: انسان دشواری وظیفه است…

تبریک به فرشاد نوروز پور عزیز که “یکی” از جوانان بیشمار این دیار است که هرچند دیر اما امروز به مشاوری استاندار رسیده است.
اگر این جمله را بپذیریم و به آن ایمان داشته باشیم میدانیم که پذیرفتن مسئولیتها بار سنگینی بر دوش انسان میگذارد و تحمل این بار سنگین،صبر میخواهد و درایت و تحمل،
اگر این بار سنگین بار مطالبات یکی از مظلومترین اقشار این روزهای گیلان باشد (یعنی وازه جوان و جوانان)،قطعا سنگین تر خواهد شد.
در این سالهای سخت و دشوار که کنار هم از نوجوانی ها گذشته ایم و جوانی را سپری میکنیم و بسیاری از ما گرد میانسالی بر چهره هایمان نشسته است،کنار هم بارها زمین خورده ایم و برخاسته ایم اما از این افت و خیزها خسته و ناامید نشده ایم و همچنان پای در گل و چشم به راه مسیر سنگلاخ جوانی را میگذرانیم، بسیار ناملایمات و کم لطفی ها دیده ایم حتی از آنان که لقلقه زبانشان جوان بود و جوانی و مطالبات بر زمین مانده شان.
این سالها بارها و بارها کنار هم در ستادها شور ساخته ایم توام با شعور،شعوری که حاصل رنج ها و دشواری های راهمان بود.
در بهترین و بارور ترین روزهای زندگیمان که خیلی از همنسلانمان لباس عافیت پوشیده بودند و راه معیشت و زندگی بی دغدغه را می رفتند،ما که قلبمان مملو از عشق به میهن بود و اصلاح ناراستی ها و کژی ها،از آن خرداد پرحادثه برخاستیم و از آن روز تا امروز هنوز ننشسته ایم.
امروز که یکی از همنسلانمان که در این مسیر همراهمان بوده دیده شده و به جایگاهی منتصب شده که پیگیر مطالبات بسیار برزمین مانده ما باشد وظیفه خود میدانیم که به او تبریک بگوییم و از صمیم قلب برای او که در بسیاری افت و خیزها همراه و کنار ما بوده و در ستادها بخشی از فعالیت های ستادی را همراه ما برای استقرار عقلانیت انجام داده آرزوی موفقیت میکنیم.
به فرشاد نوروز پور عزیز که میدانیم با درایت و صبر و انگیزه و اعتقاد به مسیرش (که در این مسیر همراهی از او دیده ایم )این بار سنگین را به مقصد خواهد رساند و صدای جوانان این استان خواهد شد.
در عین حال و با وجود تمام امیدی که از این انتصاب یافته ایم، معتقدیم این تنها آغازی باید باشد برای استفاده از پتانسیل های جوانان مستعد و خوش فکر و کارآمد و روزآمدی که دغدغه هایی پاک و عقلانی دارند و میتوانند بهترین راه ها را برای پیشرفت این استان برگزینند و از استاندار جوان استانمان میخواهیم راهی را که با این انتصاب آغاز کرده تداوم ببخشد و راه پیشرفت استان را با همراهی جوانان اصلاح طلب و معتدل و حامیان واقعی عقلانیت و تدبیر و امید آسان تر بپیماید.
ما به عنوان نمایندگان بخشی از جوانان این استان که دل در گرو آبادانی استانشان دارند و آبادی استانشان را بر منافع فردی و حتی جناحی خود ترجیح داده و میدهند خوشحالیم که جوانی از خیل جوانان”پاشنه ورکشیده” انتخاب شده تا امور جوانان را سامان دهد.جوانانی که شاید از بسیاری از مدیران و معاونین پاشنه ورنکشیده بیشتر و بهتر شرایط کشور و استان و مقتضیات این روزها و تنگناها و محدودیت ها را درک میکنند و نجیبانه سکوتی همدلانه و همراهانه را بر هیاهو برای هیچ ترجیح میدهند.
اما لازم میدانیم این نکته را هم یادآوری کنیم، جوانانی که حتی نامشان کنار فرشاد نوروزپور برای قرار گرفتن در این موقعیت مطرح شده بود و چیزی از ایشان در درایت و عقلانیت و پایمردی و پاشنه ورکشیدگی درتمام این سالهاکم نداشته و ندارند.جوانانی چون سارنگ حسن پور که ریاست ستادهای جوانان دکتر روحانی در۹۶ و انتخابات گذشته مجلس ۹۴را برعهده داشت و در صف اول تمام تهمت ها و فشارها قرار گرفت و دلیرانه مقابل تمام فشارها سینه سپر کرد و با درایت و با دست هایی خالی ستادهای جوانان را سامان داد و آرایی بالا و بی نظیر از پرشورتربن قشر این استان به سبد عقلانیت و تدبیر و امید آورد و نبودنش در این جایگاه ها از ارزش ها و تلاشهایش نکاسته و نمیکاهد.
در پایان ضمن تبریک مجدد به برادر همراه و عزیزمان فرشاد نوروزپور از او میخواهیم با تلاشی مضاعف در راه پیگیری امور جوانان بکوشد که راه سخت است و پرسنگلاخ و در این راه برایش آرزوی توفیق روزافزون میکنیم و همیشه در کنارش خواهیم بود تا کمک حالش باشیم.
بهراد ذاکری
پویا قلی پور
سیما ریاحی

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

اخبار