آبان ۲۳, ۱۳۹۶

اهدای ۶۸۸ واحد خون طی یک روز در گیلان برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور

سخنگوی انتقال خون گیلان گفت: در پی فراخوان انتقال خون استان در روز گذشته (یکشنبه) برای اهداء خون به زلزله زدگان غرب کشور ، ۶۸۸ نفر موفق به اهدای خون شدند که از این تعداد ۲۱۸ نفر بار اولی هستند.

گیتی ایزدی پور  افزود: تنها در روز گذشته، ۸۶۲ نفر برای اهدای خون در پایگاه های انتقال خون استان گیلان پذیرش و از این تعداد، ۶۸۸ نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی با اشاره به استقبال خوب بانوان در مقایسه با روزهای عادی اظهار کرد: از مجموع خون های اهدایی در روز گذشته، حدود ۱۳ درصد مربوط به بانوان است در حالی که در حالت عادی مشارکت بانوان از مجموع خون هایی اهدایی انتقال خون گیلان، حدود چهار درصد است.
انتقال خون گیلان روز گذشته نسبت به حضور مردم در پایگاه های انتقال خون استان برای اهدای خون با اولویت در گروه خونی O منفی اقدام کرده بود که با توجه به استقبال خوب مردم در پی فراخوان برای اهدای خون به زلزله زدگان غرب کشور ، از اهداکنندگان خواست تا با توجه به حجم خون های اهدایی و ذخیره خونی از امروز (سه شنبه) در پایگاه ها مراجعه عادی داشته باشند.
سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که این خون ها برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی ، فاویسم و افراد مورد نیاز مورد مصرف قرار می گیرد.
زمین لرزه ای به بزرگی هفت و ۳دهم ریشتر حدود ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه یکشنبه گذشته بخش هایی از شمال عراق را لرزاند و در بسیاری از شهرهای غربی و شمال غربی ایران نیز احساس شد.

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار