دی ۶, ۱۳۹۶

با مخالفت مجلس؛تایید مجدد ممنوعیت حضور عضو شورای شهر در انتخابات صنفی شیشه گران رشت/ شکریه در دوراهی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته با یک فوریت استفساریه نحوه عضویت همزمان اعضای اتحادیه اصناف در شوراهای شهر صحن مخالفت کردند تا در انتخابات بعدی مجامع صنفی ، اعضای شورای شهر نتوانند حضور پیدا کنند.

گفتنی است بعد از انتخابات حدود ۲۰۰ نفراز نمایندگان اصناف در سراسر کشور در انتخابات شوراهای شهر و روستا حائز آرای کافی شدند. بعد از برگزاری انتخابات اصلاحیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ‌ماده ۳۲ فصل دوم قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها مبنی بر ممنوعیت حضور نمایندان اصناف در شوراهای شهر و روستا به تایید شورای نگهبان رسید و رئیس جمهور ابلاغیه این قانون را در تاریخ ۱۷ مرداد اعلام کرد. هرچند با توجه به تعداد نسبتا زیاد منتخبین پیروز اصناف و همچنین با اعلام اینکه قاون عطف به ماسبق نمی شود نمایندگان اصناف منتخب در شورا توانستند همچنان در شورای شهر باقی ماندند.

اما حال باتوجه به برگزاری انتخابات جدید اصناف به نظر می رسد راه این اعضای شورا برای ورود دوباره به مجمع صنفی بسته شده است و نمایندگان مجلس نیز با آن به مخالفت ورزیده اند. جلال الدین محمد شکریه عضو شورای شهر رشت و نائب رئیس اتاق اصناف کشور و رئیس اتاق اصناف گیلان از جمله افرادی است که با قانون جدید حق شرکت در انتخابات یک ماه آینده اتحادیه شیشه گران رشت را نخواهد داشت که همین به معنای پایان کار وی در اتحادیه صنفی خواهد بود.

البته شکریه می تواند در صورت استعفاء از شورای شهر دوباره در انتخابات مجمع صنفی شرکت کند. جایی که بیشترین اعتبار حقوقی خود را از آن جا کسب کرده است.
به هر صورت از آن جایی که ایشان در انتخابات اتحادیه شیشه گران ثبت نام کرده است انتظار از نهاد اجرائی این انتخابات  می رود که با تا زمان اعلام استعفای ایشان از شورا با این ثبت نام مخالفت کنند.(گیل خبر)

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار