دی ۲۹, ۱۳۹۶

سپیدرود رشت دو – سپاهان اصفهان یک: اتوبوس از روی نصف جهان عبور کرد! ;کریمی: درمورد داوری چه بگویم؟ تعریف کنم یا انتقاد کنم؟ / امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بزنیم//کرانچار: به آخر خط نرسیده‌ام؛ مقابل سپیدرود خوب بودیم

در نهایت سپیدرود موفق شد تا با کسب سه امتیاز حیاتی به جدول بازی ها بازگشتی باشکوه داشته باشد و چهار امتیاز در مجموع رفت و برگشت را از آن خود نماید و بر خلاف تبلیغات غیر واقع بینانه حریف نه تنها اتوبوسی در زمین ندیدم که با یک بازی جذاب و تهاجمی خیال رشتی ها را برای ماندن جمع نماید.

سپیدرود ۲ (دقیقه ۷ حسین ابراهیمی، دقیقه ۸۱ علی رضا نورمحمدی) – ۱ (دقیقه ۹۰مروان حسین) سپاهان

وب سایت سپیدرود – هفته بیستم لیگ برتر جام خلیج پارس، آدینه بیست و نهم دی ماه ۹۶

ساعت: ۱۵:۰۰، ورزشگاه سردارجنگل رشت ، تماشاگر: ده هزار نفر.

داور: رضا عادل

کمک داوران: سجاد طوری ، ایوب غلامزاده

کارت زرد:

محمد غلامی دقیقه ۶۱، عماد میرجوان دقیقه ۸۵ (سپیدرود) – رضا میرزایی دقیقه ۸۳، سعید آقایی دقیقه ۹۲ (سپاهان)

اخراج:

امید سام کن دقیقه ۹۱ (سپیدرود)

سپیدرود رشت:

سیدمحمدحسینی، توحید غلامی، علی عباسی (از دقیقه ۵۴ میثم فردوسی)، محمدرضا مهدوی، حسین کعبی، میثم تهیدست، علیرضا نورمحمدی، محمدغلامی (از دقیقه ۷۹ عماد میرجوان)، میلادقربان زاده، حسین ابراهیمی (از دقیقه ۹۱ جواد آقایی پور)، پویا نزهتی

سرمربی: علی کریمی.

ترکیب سپاهان اصفهان:

ابراهیم عالمه، سعید آقایی، سیاوش یزدانی، ادون حسنی (از دقیقه ۷۴حسین پاپی)، عزت‌الله پورقاز، عارف غلامی، رسول نویدکیا، مهرداد محمدی (از دقیقه ۵۸ رضا میرزایی)، علی‌محمدی، ساسان انصاری، مهدی شریفی (از دقیقه ۸۰ مروان حسین).

سرمربی: زلاتکو کرانچار.

شرح بازی:

سپیدرود و سپاهان هر دو در پایین جدول حضور دارند. سپیدرود شرایط در منطقه خطر است و به برد مقابل سپاهان نیاز دارد. سرمربی سپیدرود فرصت این را دارد تا مثل نفت، روی نیمکت تیم جدید خود هم سپاهان را شکست دهد و در این صورت احتمالاً پایان کار کرانچار را در این تیم شاهد خواهیم بود.

سپاهان در حالی در هفته بیستم لیگ برتر به مصاف سپیدرود می‌رود که حال و روز خوبی در جدول و از لحاظ نتیجه‌گیری ندارد و شکست اخیر این تیم در دربی اصفهان مقابل ذوب‌آهن حواشی زیادی ایجاد کرد و ادامه همکاری این باشگاه با کرانچار را به اما و اگر انداخت.

تیم سپیدرود رشت در دقایق ابتدایی بازی توانست نخستین گل بازی را وارد دروازه تیم سپاهان اصفهان کند که پس از این گل تیم سپاهان حملات زیادی را از جناحین بر روی دروازه تیم سپیدرود طراحی کرد و در سوی دیگر تیم سپیدرود توانست با استفاده از ضد حملات حملاتی را بر روی دروازه تیم سپاهان اصفهان ایجاد کند اما این حملات بی‌ثمر بود تا بازی در نیمه نخست با برتری یک بر صفر تیم سپیدرود به پایان برسد.

در نهایت سپیدرود موفق شد تا با کسب سه امتیاز حیاتی به جدول بازی ها بازگشتی باشکوه داشته باشد و چهار امتیاز در مجموع رفت و برگشت را از آن خود نماید و بر خلاف تبلیغات غیر واقع بینانه حریف نه تنها اتوبوسی در زمین ندیدم که با یک بازی جذاب و تهاجمی خیال رشتی ها را برای ماندن جمع نماید.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۵: شوت آرام جلال علی محمدی بدون اینکه خطری را برای دروازه سپیدرود ایجاد کند، راهی اوت شد.

دقیقه ۱۷: ضربه سر عارف غلامی روی ارسال ساسان انصاری با بدشانسی پس از واکنش خوب حسینی به دیرک عمودی دروازه برخورد کرد تا این موقعیت حساس برای طلایی پوشان از بین برود.

دقیقه ۲۲: شوت بی دقت ساسان انصاری با فاصله از پشت محوطه جریمه راهی اوت شد.

دقیقه ۳۵: شوت نزهتی از زاویه ای بسته به تور کناری دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۳۹: حمله خطرناک سپیدرود با یک پاس کات بک همراه شد و اگر مدافعین سپاهان نبودند، گل دوم شاگردان علی کریمی هم به ثمر می رسید؛ در ادامه تیم سپاهان صاحب یک ضدحمله خطرناک شد ولی حسین کعبی به خوبی ارتباط را قطع کرد.

دقیقه ۴۳: ضربه مهرداد محمدی از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: سپاهان می توانست توسط مهدی شریفی به گل اول بای برسد ولی توپ حسنی در شرایط آفساید به مهاجم سپاهان رسیده بود.

دقیقه ۵۶: سپاهان روی یک ضربه کرنر  و رفت و برگشت در محوطه جریمه، در آستانه گلزنی قرار گرفته بود ولی در نهایت مدافعین سپیدرود توپ را برگشت دادند.

دقیقه ۶۰: ضربه ساسان انصاری پس از برخورد به مدافعین حریف و در شرایطی که حسنینی به سمت دیگر دروازه رفته بود، با اختلاف بسیار کمی راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۶: ابراهیم در موقعیت تک به تک با نزهتی قرار گرفت و به خوبی موفق شد ضربه بغل پای این بازیکن را دفع کند تا سپاهان همچنان امیدوار به بازگشت و کسب پیروزی باشد.

دقیقه ۷۰: شوت سنگین جلال علی محمدی از پشت محوطه جریمه با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۸۸: شوت آرام نویدکیا بدون اینکه مزاحمتی برای حسینی ایجاد کند، با مشایعت او راهی اوت شد.

دقیقه ۲+۹۰: ضربه سر مروان حسین با واکنش حسینی و با اختلاف کمی به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۴+۹۰: شوت مروان حسین از پشت محوطه جریمه با اختلاف بسیار کمی راهی اوت شد تا آخرین موقعیت برای کسب امتیاز نیز از بین برود.

شرح گل ها:

سپیدرود ۱-۰ سپاهان: حسین ابراهیمی با یک شوت سرکش با پای راست از پشت محوطه جریمه موفق شد با پاس بسیار خوبی که توسط نزهتی با سینه برای او فراهم شد، گل اول بازی را به زیبایی هر چه تمام تر با یک ضربه والی به ثمر برساند.

سپیدرود ۲-۰ سپاهان: روی ارسال پویا نزهتی توپ در دهانه دروازه به عماد میرجوان رسید. این بازیکن نیز با سایش توپ به سرش موفق شد آن را برای نورمحمدی فراهم کرد و کاپیتان سابق پرسپولیس روی خط دروازه و زودتر از عالمه گل دوم بازی را به ثمر رساند.

سپیدرود ۲-۱ سپاهان: مهاجم عراقی تیم فوتبال سپاهان که در نیمه دوم وارد زمین شده بود، با یک ضربه سر روی ارسال حسین پاپی و در شرایطی که گلر سپیدرود اشتباه کرد، موفق شد گل اول طلایی پوشان را به ثمر برساند.

اتفاقات ویژه:

۱- به دلیل آتش گرفتن و کشته شدن بیش از سی ملوان ایرانی در حادثه کشتی سانچی، این مسابقه با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

۲- وزش باید شدید در ورزشگاه سردار جنگل سبب شده تا تبلیغات محیطی در این مسابقه نمایش داده نشود.

۳- علی کریمی به شدت نسبت به کمک داور مسابقه که اعلام آفساید به سود سپاهان کردف معترض است.

۴- چند سوت اشتباه توسط رضا عادل سبب شده تا بازی کمی از دست او خارج شود و نهایت درگیری بین پورقاز و غلامی باعث شد تا برای دقایقی بازی به جنجال کشیده شود.

کریمی: درمورد داوری چه بگویم؟ تعریف کنم یا انتقاد کنم؟ / امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بزنیم

نمی‌دانم این موضوعات چرا رسانه‌ای می‌شود و نباید این اتفاق بیفتد. طبیعتاً هر تیمی پیروز می‌شود بازیکنان آن پاداش می‌گیرند اما اینکه مبلغ این پاداش رسانه‌ای شود زیاد جالب نیست. من به طور حتم با مالک باشگاه در این مورد حرف می‌زنم. نباید چنین مسائلی رسانه‌ای شود.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود می گوید که تیمش در استفاده از ضربات آخر شرایط بهتری پیدا کرده است.

به گزارش سایت سپیدرود، علی کریمی پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش برابر سپاهان اصفهان در نشست خبری حاضر شد و درخصوص این بازی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

علی کریمی پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل سپاهان اصفهان گفت: فکر می‌کنم بازی خوبی بود. موقعیت‌های خوبی روی دروازه‌ها خلق شد. خوشبختانه در نهایت با سه امتیاز از زمین خارج شدیم و امیدواریم در ادامه لیگ برتر این روند را ادامه دهیم. جا دارد از بازیکنانم هم تشکر کنم که زحمت زیادی در این بازی کشیدند. این برد را به مردم رشت تبریک می‌گویم و امیدوارم اتفاقات خوبی تا پایان لیگ برای آنها رقم بخورد.

سرمربی سپیدرود در خصوص اخراج امید سام‌کن از روی نیمکت سپیدرود تصریح کرد: نمی‌دانم الان باید چه بگویم. از داوری تعریف کنم یا انتقاد؟! این اتفاقات در فوتبال می‌افتد. نمی‌دانم سام‌کن در آن صحنه چه گفت که داور از وسط زمین و میان این همه شلوغی شنید و او را اخراج کرد. به طور کلی باید کارشناسان در مورد داوری نظر دهند.

مهم این است ما ۳ امتیاز مسابقه را به دست آوردیم. طبیعتاً داوری هم حرف‌هایی داشت که در مورد آن در آینده صحبت می‌کنیم. فکر می‌کنم در نیمه نخست هم یک صحنه مشکوک پنالتی برای ما اتفاق افتاد که همانطور که گفتم باید کارشناسان در مورد آن نظر دهند. مهم این است ما از امتیاز میزبانی خود استفاده کردیم و با ۳ امتیاز از زمین خارج شدیم.

کریمی درباره اشتباهات خط دفاعی سپیدرود و اینکه باز هم در این مسابقه مهاجمان این تیم فرصت‌های زیادی از دست دادند، یادآور شد: طبیعتا در فوتبال همه اشتباه می‌کنند. الان من نمی‌توانم بگویم دفاع ما بد کار کرده است. شما عملکرد دفاعی سپاهان را هم دیدید. در فوتبال اگر اشتباهی رخ ندهد گلی رقم نمی‌خورد. تیمی هم برنده می‌شود که بتواند اشتباهات کمتری انجام دهد. در مورد ضربات آخر هم امروز بسیار خوب کار کردیم.

شما به دیدار دو هفته پیش ما نگاه کنید، مقابل گسترش فولاد ما در نیمه دوم کاملاً سرتر از حریف بودیم اما اصلاً نتوانستیم از فرصت‌هایمان استفاده کنیم. الان نسبت به آن موقع بسیار بهتر شدیم اما هنوز هم اعتقاد دارم برای بهتر شدن نیاز به کار داریم. دو هفته بعد لیگ برتر با وقفه‌ای روبه‌رو خواهد شد و ما می‌توانیم در آن تعطیلات روی نقاط ضعفمان بیشتر کار کنیم.

وی در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه احساس می‌شود نیمکت تیم سپیدرود شلوغ‌تر از سایر تیم‌های است، عنوان کرد: از چه نظر نیمکت ما شلوغ است؟ مگر نیمکت‌های دیگر خلوت است؟ طبیعتا کسانی روی نیمکت می‌نشینند که اجازه نشستن دارند. شما فکر می‌کنید فدراسیون فوتبال اجازه می‌دهد همینطور افراد روی نیمکت بنشینند!

سرمربی سپیدرود درباره اینکه چرا میعاد یزدانی در لحظات پایانی بازی اجازه ورود به زمین را پیدا نکرد، گفت: نمی‌دانم در مورد یزدانی چه کسی باید کنار نام او علامت می‌زده که این کار را نکرده است. این بازیکن در لیست ما بود اما نمی‌دانم چرا این بازی نتوانستیم از او استفاده کنیم. سعی می‌کنیم در بازی‌های آینده این اتفاقات تکرار نشود و بی‌جهت تعویض‌های خودمان را از دست ندهیم.

کریمی در مورد اینکه اعلام شده بود باشگاه سپیدرود پس از این دیدار پاداش‌هایی به بازیکنان خواهد داد و آیا این اتفاق برای همه بازیکنان رقم خواهد خورد یا خیر، عنوان کرد: کار شما خبرنگاری است و فوتبال را دنبال می‌کنید. تا به حال شنیده‌اید بگویند بارسلونا به بازیکنانش پاداش داده است؟

نمی‌دانم این موضوعات چرا رسانه‌ای می‌شود و نباید این اتفاق بیفتد. طبیعتاً هر تیمی پیروز می‌شود بازیکنان آن پاداش می‌گیرند اما اینکه مبلغ این پاداش رسانه‌ای شود زیاد جالب نیست. من به طور حتم با مالک باشگاه در این مورد حرف می‌زنم. نباید چنین مسائلی رسانه‌ای شود.

کرانچار: به آخر خط نرسیده‌ام؛ مقابل سپیدرود خوب بودیم

 سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: برابر سپیدرود از موقعیت‌های‌مان استفاده نکردیم در حالی که خوب بازی کردیم.

به گزارش سایت سپیدرود، زلاتکو کرانچار پس از شکست ۲ بر یک تیمش مقابل سپیدرود رشت گفت: مسابقه زیبایی از دو تیم شاهد بودیم. سپیدرود از موقعیت‌های خود استفاده کرد و دو گل زد. ما مالکیت بیشتری داشتیم اما بازهم موفق نشدیم از موقعیت‌مان استفاده کنیم. به سپیدورد تبریک می‌گویم.

وی در پاسخ به این پرسش که احساس نمی‌کنید در سپاهان به آخر خط رسیده‌اید، گفت: من خودم به عنوان سرمربی چنین فکری نمی‌کنم و معتقدم امروز خوب کار کردیم. بهترین تمرینات را انجام دادیم، اما در بحث گلزنی هنوز مشکل داریم و در جایی که انتظار نداریم، شکست می‌خوریم. مدیریت و هیئت مدیره تا این لحظه جز حمایت کاری از من انجام نداده، اگرچه به نظرم مدیریت می‌تواند هر تصمیمی را بگیرد.

سرمربی سپاهان درباره اینکه جایگاه این تیم در شأن این باشگاه نیست، گفت: قبول دارم این جایگاه برای هواداران و برای من سخت است، اما باید این را در نظر بگیریم که ۱۳، ۱۴ بازیکن تازه به جمع ما اضافه شده‌اند و برای هماهنگی نیاز به زمان دارند.

کرانچار در مورد جو ورزشگاه سردار جنگل نیز گفت: چیزی نمی‌توانم در مورد  ورزشگاه بگویم، به جز اینکه یک جو فوتبالی و عالی در ورزشگاه حاکم بود و هواداران رشتی فقط تیم خود را تشویق کردند و بخش بزرگی از برد امروز متعلق به آنها بود.

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار