بهمن ۱۳, ۱۳۹۶

آقای استاندار ! دستور بفرمایید کارگروه گزارش دهد/ وحید احمدی آرا

حدود شش ماه از حضور استاندار جدید و جوان گیلان می گذرد. گرچه انتخاب تحمیلی سالاری علیرغم اتفاق نظر شگفت آور و کم نظیر نیروهای سیاسی و کنشگران استان روی گزینه ی بومی، در ابتدا با مخالفتها و واکنشهای استانی همراه بود اما شروع توفانی و جنجالی تصدی مدیریت استانداری گیلان توسط این جوان غیربومی توانست نظرها را به نفع او تغییر دهد.
برخی از چهره های سیاسی به انتخاب دولت احترام گذاشتند و گفتند اجازه بدهیم تا در یک دوره ی حداقل یکساله عملکرد او سنجیده شود، بعضی به جوانی و سابقه‌ی روشن(و هر چند کم او) اطمینان کردند،بسیاری ، متاسفانه، از آنجایی که حس می کردند او در این استان تنهاست و می توان از این فرصت نهایت استفاده را کرد، شهر را بنرباران کردند و پیاده به استقبال او شتافتند و برخی در نزدیکی و دلبری از وی تیغ جفا به روی همشهریان و هم استانیها گشودند!و برخی هم چون دیدند زورشان به وزیر کشور نمیرسد ترجیح دادند سکوت کنند!!!
و بدین ترتیب او در بدو ورود با روی گشاده‌ی گیلانیان روبرو شد.
با بررسی اجمالی اخبار و رویدادها میتوان عنوان کرد که سالاری روزهای سختی را در گیلان سپری کرده، هر چند روز یک بحران را پشت سر گذاشته و قطعا با مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده که در دوران مدیریت خود کمتر با مشابه آنها مواجه شده بود.
در تصمیات خاص و موارد ویژه رفتارهای قابل تحسین ازخود نشان داده است و در دفاع از انتصابات جوانان و حمایت از مدیران همسو با تمام قوا جنگیده و تقریبا قریب به اتفاق افرادی که او را از نزدیک دیده اند و با او مصاحبت داشته اند از جسارت و دگر اندیشی او به نیکی یاد کرده اند.
اما هدف از این یادداشت در این مقطع ، نقد عملکرد و بررسی آنچه در این مدت در کارنامه سالاری ثبت شده نیست بلکه یادآوری یکی از نخستین دستورات و بخشنامه های او در بدو سکانداری استانداری گیلان است.
شاید سالاری حجم عظیم مشکلات زیرساختی ، توسعه ای و حتی برخی کج رفتاریهای سیاسی و اجتماعی در گیلان را پیش بینی نکرده بود و در بدو ورود دچار شوک و شکست عشقی شد! اما با ابلاغ این بخشنامه در همان روزهای نخست توانست بخش عظیمی از افکار عمومی تاثیرگذار را با خود همراه کند.
در این بخشنامه ضرب العجلی دو ماهه به ادارات کل و فرمانداریها مبنی بر استفاده از جوانان و بانوان ابلاغ شده بود و در روزهای نخست پاییز امسال متن کامل آن در رسانه ها منتشر شد.
به نظر میرسد با توجه به گذشت حدود سه ماه بیش از فرصت دو ماهه به مدیران استان، شایسته است کارگروهی که موظف به پیگیری و اجرای این بخشنامه شده بود ، عملکرد دستگاههای استان در این حوزه را اعلام نماید.
منتظر دستور استاندار برای اعلام و انتشار این نتایج هستیم و قطعا در ابتدا نتیجه ی این تغییر و تحولات در بدنه ی نیروی انسانی ستاد فرماندهی هفت طبقه دولت در گیلان یعنی مجموعه‌ی اداری استانداری گیلان.

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار