بهمن ۲۶, ۱۳۹۶

آیا با رفتن معاون سیاسی احمدی پوریسم نیز از مدیران گیلانی رخت بر میبندد!

خبرآزاد:

حضور احمدی پور در قامت معاونت سیاسی استاندار گیلان به علت سابقه عضویت وی در حزب کارگزاران و این تفکر که سابقه حزبی وی می تواند به اعتلای تمامی احزاب و نهادهای مردمی بینجامد، همراه بود.باوری که خیلی زود به نا امیدی انجامید!
رای پایین وی در انتخابات حزب کارگزاران و در شرایطی که او همچنان عنوان پرطمطراق معاون سیاسی را همراه خود داشت نشان از نارضایتی عمیقی بود که حتی در حزب خود وی نسبت به عملکردش وجود داشت.
احمدی پور در زمان صدارت خود بر این منصب تنها با وعده های به کارگیری جوانان و شایسته سالاری توانست چهار سال مستمر زمان صدارت خود را امتداد بخشد.
کاش توانی که احمدی پور در انتصاب برخی به عنوان هیات علمی دانشگاه آن هم در شرایط دانشجویی، به کار بست اندکی هم شامل خیل جوانان بیکار و تحصیلکرده این استان می شد!
عدم توجه واقعی به جوانان توسط معاون سیاسی سابق استانداری گیلان خیلی زود و با تشکیل نشدن جلسات شورای منصوب شده توسط استاندار جوان گیلان برای رسیدگی به بخشنامه استاندار درباره جوانان و زنان عینیت یافت، تا سالاری باهوش خیلی زود به این موضوع پی برده و به تعویض پرنفوذ ترین مرد استانداری بعد از استاندار در چهار سال گذشته همت گمارد.
نکته مهم در این بین اما نه تنها تعویض احمدی پور که از بین بردن تفکر احمدی پوریسم در بین مدیران اجرایی استان است، جایی که بسیاری از این افراد نه تنها باوری به بکارگیری جوانان در پست های مدیریتی بر اساس شایسته سالاری ندارند که بر عکس تنها نسبت های نسبی سبب اتخاذ تصمیمات آنها در انتصابات است.
دکتر سالاری استاندار گیلان در واقع با این تغییر نشان داد که در عزم خود مبنی بر تغییر در بدنه فرسوده مدیریتی در استان راسخ است و با هیچ شخصی تعارفی ندارد.
تذکر جدی استاندار با این تغییر در واقع تلاشی برای پایان احمدی پوریسمی در مدیران استان گیلان است که امروز در تک تک ادارات استان ریشه دوانده است.
باید دید این تذکر موجب بیداری از خواب مدیران کل و ریاست های ادارات استان خواهد شد و یا استاندار گیلان این بار نیز حرف هایش را با تغییراتی بیشتر به بار خواهد نشاند

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار