بهمن ۲۶, ۱۳۹۶

مرکز کنترل ترافیک کلانشهر رشت افتتاح شد

مرکز کنترل ترافیک شهرستان رشت دقایقی قبل با حضور اعضای شورای اسلامی، فرماندار رشت، رئیس راهنمایی و رانندگی گیلان و جمعی از مسئولین افتتاح شد.

 رئیس راهنمایی و رانندگی گیلان در این مراسم با بیان اینکه مقوله ترافیک بسیار حساس است اظهار کرد: با توجه به سفرها و زندگی اجتماعی و نیاز اساسی که در جامعه امروزی احساس می شود پرداختن به مبحث ترافیک بسیار حائز اهمیت است.
محمدرضا محمدی افزود: داشتن زیر ساخت ها و ابزار در این باره بسیار مهم است و شهر رشت به واسطه داشتن مردمان با فرهنگ که زبانزد خاص و عام است باید در این باره پیش گام باشد.
وی با بیان اینکه کاهش تخلفات رانندگی در رشت نشان دهنده فرهنگ و تمدن مردم این شهر است تصریح کرد: در کنار فرهنگ و ارائه آموزش نیازمند به ابزارهای لازم ترافیکی نیز هستیم و راه اندازی مرکز کنترل ترافیک رشت در این راستا بوده است.
محمدی افزود: استان گیلان در بخش تلفات رانندگی با کاهش مواجه بوده است و کنترل تخلفات رانندگی با توجه به حجم نیروی پلیس پاسخگو نیست و امروزه با نصب دوربین های ثبت تخلف یقینا نظارت بیشتری در این حیطه انجام می شود.
رئیس راهنمایی و رانندگی گیلان کاهش تصادفات را از جمله اهداف راه اندازی مرکز کنترل ترافیک دانست و گفت: این مهم با همراهی مردم امکانپذیر است و ۹۰ درصد مردم از راه اندازی این مرکز ابراز رضایت می کنند.
فرماندار رشت نیز در این مراسم اظهار کرد: توسعه در جامعه باید به طور متوازن انجام شود یکی از اهداف راه اندازی مرکز کنترل ترافیک ثبت تخلف است.
سید محمد احمدی افزود: با تردد ۲۰۰ هزار خودرو به طور شبانه روزی در شهرستان رشت نمی توانیم متقاضی انجام رفتار سنتی در حوزه ترافیک باشیم و اعمال قانون از طریق صدور قبض جریمه پاسخگو نیست.
وی با اشاره به اینکه از طرح های کارشناسی شده در حوزه ترافیک حمایت می شود گفت: از طرح هایی که به روان سازی ترافیک رشت کمک کند در شورای شهرستان و استان حمایت می کنیم.
فرماندار رشت افزود: نگاهی که در مقوله ترافیک در شهرستان رشت حاکم است نگاهی کارشناسانه بوده و امیدوارم در این دوره شاهد شکوفایی و رشد همه جانبه رشت باشیم.
احمدی بیان کرد: تلفات رانندگی در داخل شهر رشت در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد کاهش داشته است.

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار