بهمن ۲۸, ۱۳۹۶

حمله شدید اللحن علم‌الهدی به رئیس جمهوری

طرح موضوع همه‌پرسی این را تداعی می‌کند که طرفدار مردم‌سالاری سکولار هستید /اظهار قرآن دلالت دارد که شرکت در راهپیمایی۲۲ بهمن ، بالاترین عبادت است /مردم فقط امام و رهبری را می خواهند

خطیب نماز جمعه مشهد مقدس با انتقاد از طرح موضوع همه‌پرسی از سوی رئیس جمهوری گفت: در این سیل چند میلیونی که در حمایت از نظام برخاستند و در این سیل جمعیت که عکس رهبری این حرف را می‌زنید، می‌دانید چه در ذهن‌ها تداعی می‌شود؟ این‌که شما طرفدار مردم‌سالاری سکولار هستید، نه مردم سالاری دینی.

به گزارش ایلنا، سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس با اشاره به بخشی از خطبه‌های هفته گذشته خود که هدف انتقاد قرار گرفت، گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن بر حسب فرموده قرآن در آیه ۱۲۰ سوره توبه عبادت است.

وی با قرائت متن این آیه شریفه قرآن کریم گفت: کسی قدم نمی‌گذارند در مسیر راهپیمایی، مگر این‌که برایش عمل صالح ثبت شود. این آیه قرآن است. روی کره زمین هم بگردیم، هیچ اقدامی به اندازه قدم گذاشتن در راهپیمایی ۲۲ بهمن کفار را به غیظ نمی‌آورد.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: این را بنده در هفته قبل عرض کردم. برخی جریان‌ها و سایت‌ها و رسانه‌های داخلی وابسته به دشمن، سوءاستفاده کردند. این که می‌گویم وابسته به دشمن، ظن و احتمال نیست. یقین است و شاهد آن نیز همین کاری است که کردند. آن‌ها شروع کردند به استهزاء و مسخره کردن قرآن. نه آیه را نوشتند، نه معنای آن‌را و گفتند فلانی گفته شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن کفار را به غیظ می‌آورد. مگر آن زمان، راهپیمایی ۲۲ بهمن بوده است؟!

وی افزود: برخی از آقایان نیز گفتند، شما گفتید نص صریح قرآن، درحالی که این نص صریح نیست، بلکه تفسیر است. شما انتظار دارید بنده با معنای اصطلاحی نص به معنای اصولی آن با مردم حرف بزنم؟! نص را به اظهار معنی می‌کنند. این اظهار قرآن است و بر اثر اظهار قرآن دلالت دارد که شرکت در این راهپیمایی، بالاترین عبادت است.

مردم فقط امام و رهبری را می خواهند

وی افزود: در این راهپیمایی روی دست مردم فقط عکس امام و رهبری دیدید. مردم فقط این‌ها را می‌خواهند. در راهپیمایی مشهد عکس‌هایی بین مردم و در دستان مردم دیده می‌شد که همگی یکسان بود. بررسی کردم که این عکس‌ها را چه کسی میان مردم پخش کرده که این‌طور یکسان همه یک نوع عکس در دست دارند. معلوم شد، هیچ نهاد دولتی و حکومتی نبوده و یک نهاد مردمی امر به معروف و نهی از منکر این عکس‌ها را پخش کرده است.

خطیب نماز جمعه مشهد با بیان اینکه« ما مردم‌سالاری دینی داریم، آن وقت شما مردم را به اصل ۵۹ قانون اساسی حواله می‌دهید» اظهار کرد: اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید «در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه‌پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد. در خواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد» و بعد شما می‌آیید در این سیل جمعیت چند میلیونی اصل ۵۹ به رخ مردم می‌کشید؟ مردمی که عکس رهبری در دست‌شان است.

او گفت: قبل از اصل ۵۹ اصل ۵۷ است که می‌گوید «قوای حاکم در جمهور اسلامی ایران عبارتند از: قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه که زیر نظر ولایت مطلقه امر و امامت امت بر طبق اصول آینده این قانون اعمال می‌گردند. این قوا مستقل از یکدیگرند» سه قوه حاکم‌اند اما زیرنظر ولایت فقیه. همه عقده‌ها و گره‌های سر درگم با درایت رهبری حل می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری هیادآور شد: در اصل ۱۱۰ قانون اساسی، فرمان رفراندوم هم از اختیارات ولی فقیه است. این هم به او مربوط است. واقعاً در این سیل چند میلیونی که در حمایت از نظام برخاستند و در این سیل جمعیت که عکس رهبری را در دست داشتند،‌ این حرف را می‌زنید، می‌دانید چه در ذهن‌ها تداعی می‌شود. این‌که شما طرفدار مردم‌سالاری سکولار هستید، نه مردم سالاری دینی.

علم‌الهدی در پایان تصریح کرد: توجه داشته باشید اساس نظام را به‌خاطر خوشایند یک اقلیت لاییک بی‌دین وابسته به غرب زیرسوال نبرید. این سیل چند میلیونی که برای اسلامی و دین آمدند را برای خوشایند یک اقلیت لاییک بی‌دین نادیده نگیرید.

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار