اسفند ۱۵, ۱۳۹۶

درد دلی با شهردار; شهرمان به آرامش نیاز دارد / وحید احمدی آرا

وحید احمدی آرا

پیمانکاران پرتلاش و دلسوز شهرداری در اقدامی قابل تقدیر بالاخره به آسفالت خیابان مطهری اقدام کردند.این اقدام از این رو بیشتر جلب توجه کرده است که این پروژه به لطف تدبیر و توجه مدیران ارشد شهرداری در شلوغ ترین ساعات ترافیک شهری و بی توجه به درگیری ها و شلوغی های روزهای اسفند است و این شوآف مدیران شهرداری درجنجالی ترین حالت با ایجاد ترافیک سنگین که دامنه اش از یک سو تا فلکه ی گاز و از سوی دیگر تا چهارراه گلسار رسیده در حال انجام است.
– وعده شهردار رشت مبنی بر توقفِ کنده کاری و ایجاد چاله چوله در پرچاله چوله ترین شهر دنیا! از اول اسفند که با تبلیغات گسترده روابط عمومی شهرداری در سطح شهر همراه بود نه تنها عملی نشد بلکه در بعضی مناطق نیز با شتاب و سرعت بیشتری در حال انجام است.
جالب این که آخرین ضرب العجل و اخطار جدی شهردار به شهرداران مناطق درباره جدی عمل کردن در حوزه آسفالت معابر و مسیرهای اصلی و فرعی در آستانه سال نو نیز کاملا مورد توجه ویژه و همکاری و پیگیری شهرداران قرار گرفته است و تقریبا در هیچ نقطه ای از شهر رشت هیچ چاله و آسفالت نیمه کاره ای وجود ندارد.
در همین راستا از شهردار محترم دعوت می شود جهت بازیدی از شاهکارهای همکارانش سری به خیابان های شهر، علی الخصوص بلوار قلیپور ، مسیر کوچه های منتهی به سبزه میدان و …. بزند تا عمق فاجعه را در عمق چاله ها درک کند!
– دستور دیگر شهردارِ مقتدر و مجربِ رشت که به شدت و سرعت در حال اجراست ، جمع آوری پرشتاب و سریع سرعت گیرهاست . دستور مستقیم شهردار مبنی بر جمع آوری سرعت گیرها و اعلام این خبر مسرت بخش و شیرین به مردم ، برای رشتی ها در حکم عیدی و بهارانه بود که مورد اعتراض صنف جلوبندی سازان رشت قرار گرفته بود! اما به لطف اقتدار شهردار و پیگیری قاطع ایشان ، این مساله نیز به سرعت درحال اجراست و رشت به زودی لقب تنها شهر بی سرعت گیر خاورمیانه را از آن خود خواهد کرد!
– امور مالی شهرداری رشت نیز در اقدامی قابل تحسین وقتی متوجه شد که همه ی دستورات شهردار در حال اجراست ، تصمیم گرفت از قافله عقب نماند و در اقدامی تحسین برانگیز لیست کمک های مالی شهرداری به رسانه ها که دوسه ماهی بود برخی رسانه ها و اعضای شورا برای انتشار آن تلاش کرده بودند و کسی توجهی نکرده بود! را با ذکر جزییات وفاکتورها منتشر کرد تا به انبوه شایعات و جوسازی دشمنان کوردل شهرداری پایان دهد. در همین راستا از آقای شهردار درخواست می شود در راستای تشویق مدیران روابط عمومی و مدیران مالی چند سفر برون مرزی خوشمزه و خلاق برای این عزیزان در نظر بگیرد!
-آقای شهردار!
از شوخی و جدی و تلخی و شیرینی این چند سطر که بگذریم ، این شهرِ خسته و ابری با دلخوشی های کوچکی شاد می شود وذوق می کند و با هیجان می بارد.
هیچکس با آسفالت و عملیات عمرانی و توسعه ای مخالف نیست ، اما…
بهار نزدیک است ، بازگرداندن آرامش حداقل به روح و روان خسته رانندگانی که در خیابان های پرترافیک در ترددند نه بودجه های میلیاردی می خواهد و نه نیاز به پروژه های آنچنانی دارد. با چند حرکت ساده ، می توان آرامش حداقلی را به کوچه ها و خیابان های رشت بازگرداند….

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار