اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

فوت کودک ۱۲ ساله به علت تصادف در رشت

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان از فوت کودک ۱۲ ساله بر اثر حادثه رانندگی در شهرستان رشت خبر داد و افزود: بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پراید با عابر پیاده ۱۲ ساله، فرد عابر به دلیل شدت صدمات وارده پس از انتقال به بیمارستان فوت شد.

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان از فوت کودک ۱۲ ساله بر اثر حادثه رانندگی در شهرستان رشت خبر داد.

سرهنگ محمدرضا محمدی با اعلام این خبر گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پراید با عابر پیاده ۱۲ ساله، فرد عابر به دلیل شدت صدمات وارده پس از انتقال به بیمارستان فوت شد.

این مقام انتظامی افزود: علت وقوع این حادثه برابر نظریه کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی عدم توجه به جلو راننده پراید بوده است و بر اساس ماده ۱۸۰ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی رانندگان وسایل نقلیه حین رانندگی باید توجه به جلو داشته باشند تا بتوانند واکنش درست و تصمیم‌گیری صحیح جهت پیشگیری از حوادث داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ماده ۲۱۵ آیین‌نامه راهور وظایف عابرین پیاده را نیز مشخص کرده اما رانندگان وسایل نقلیه باید توجه داشته باشند که کودکان و سالمندان آسیب پذیرترین قشر در ترافیک و تصادفات هستند، خاطرنشان کرد: شهروندان گذشت بیشتری نسبت به این افراد داشته باشند و خانواده‌ها نیز نسبت به امنیت و کنترل تردد کودکان در ساعاتی از شبانه روز که میدان دید محدود می باشد اشرافیت کامل داشته باشند

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار