اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رشت: پروژه های آی.تی گیلان با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه امروز پروژه های زیرساختی حوزه آی.تی گیلان با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: دولت ۸۰ میلیارد تومان از این اعتبار را متقبل شده و مابقی با کمک سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.

دکتر محمدجواد آذری جهرمی در کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به برنامه ریزی دولت برای سرمایه گذاری فراوان در حوزه آی.تی، اظهار کرد: این سرمایه گذاری ها با هدف توسعه بخش خصوصی انجام می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه امروز پروژه های زیرساختی حوزه آی.تی گیلان با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: دولت ۸۰ میلیارد تومان از این اعتبار را متقبل شده و مابقی با کمک سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است تا همه شهرستان های گیلان از خدمات ۳جی و ۴جی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه پوشش مخابراتی یکی از اپراتورهای تلفن همراه در برخی از منطق کشور ۱۰۰ درصد است، گفت: سرمایه گذاری در بخش مخابرات تلفن همراه بسیار پرهزینه است لذا باید با شناسایی دقیق منطق اقدام کنیم.

آذری جهرمی، شاخص پهنای باند در گیلان را قابل توجه دانست و تصریح کرذ: گیلان یک استان گردشگرپذیر است لذا باید متناسب با جمعیت، پوشش جاده ای را تقویت کنیم. در حال حاضر برای ۵۰ نقطه گیلان سرمایه گذاری صورت گرفته که باید به ۱۵۰ نقطه برسد تا همه مردم از خدمات مخابراتی و موبایلی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات، از اجرای پایلوت طرح «دولت همراه» طی هفته آتی خبر داد و متذکر شد: اجرای دولت الکترونیک در راستای شفافیت عملکرد دولت است و بهره وری را افزایش می دهد. در برنامه ششم ارتقای سه پله ای رتبه ایران در اجرای دولت الکترونیک پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه توسعه کسب و کارهای نوپا با دانشگاه میسر می شود، خاطرنشان کرد: این ظرفیت در دانشگاه گیلان وجود دارد.

وزیر ارتباطات، اتصال مدارس به شبکه را یکی از وظایف این وزارتخانه دانست و گفت: در حال حاضر ۲۶ هزار روستا در سراسر کشور امکان اتصال به شبکه را دارند. همچنین بخشی از هوشمندسازی مدارس مربوط به وزارت ارتباطات است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و کمک بخش خصوصی انجام می شود.

آذری جهرمی، با اشاره به نقش شهرداری در توسعه ارتباطات، اظهار کرد: شهرداری رشت در راستای ایجاد سایت های شرکت های مخابراتی همکاری لازم را با بخش خصوصی داشته باشد. ۲۹ سایت در انتظار مجوز شهرداری رشت جهت طرح تجمیع دکل ها هستند.

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

تازه ترین مطالب
اخبار