اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷

رتبه پروازی فرودگاه گیلان ارتقاء یافت

مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد : رتبه این استان در سطح کشور به لحاظ تعداد پرواز ارتقاء یافته و در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.

غلامرضا کریم آقایی افزود: این استان پیش از آغاز سال جدید در جایگاه پانزدهم کشوری بود که با آغاز فصل گردشگری و افزایش تعداد پرواز ها به جایگاه یادشده رسیده است.
وی با بیان اینکه در نوروز امسال ۴۳۴ پرواز انجام شد، بیان کرد: در زمان حاضر تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به ۱۰۸ سورتی پرواز افزایش یافته است.
مدیرکل فرودگاه گیلان ضمن برشمردن تعدادی از پروژه های در دست اجرای این فرودگاه از جمله اجرای پروژه سیستم روشنایی تقرب دقیق(PALS) ، به اهمیت ایمنی در فرودگاه ها تاکید کرد.
کریم آقایی ادامه داد: فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.
هم اکنون ۱۰۸سورتی پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، بغداد، شیراز، عسلویه، تبریز، کیش، قشم، تبریز، اهواز ، اصفهان و مسیر پرواز خارجی بغداد از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برقرار است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال ۱۳۴۸ در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار ساخته شد؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

تازه ترین مطالب
اخبار