تیر ۲۴, ۱۳۹۷

برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره دانشجویی مد و لباس ایرانی – اسلامی در رشت

دبیر اجرایی نخستین جشنواره دانشجویی مد و لباس ایرانی – اسلامی دانشگاه جامع علمی – کاربردی گیلان، با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از آثار ارسالی، گفت: اختتامیه جشنواره مذکور ۲۶ تیر در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) برگزار می شود.

ابراهیم کازرونی منفرد در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،گیلان، اظهار کرد: فراخوان این جشنواره از اسفند ۹۶ در سطح مراکز علمی – کاربردی استان منتشر شده است.

وی هدف از برگزاری جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی را اشاعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب و معرفی لباس های اجتماعی به تاسی از الگوهای سنتی و محلی دانست و افزود: این جشنواره مقوله کارآفرینی دانشجویان و طراحان این رشته را دنبال می کند.

این مسئول فرهنگی، با اشاره به انتشار فراخوان جشنواره مذکور از طریق معاونت فرهنگی دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور و بنیاد ملی مد و لباس، تصریح کرد: علاوه بر گیلان، دانشجویانی از استان های گلستان، تهران و آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره شرکت کردند و در مجموع ۹۰ اثر از ۵۰ دانشجو به دبیرخانه ارسال شد.

دبیر اجرایی جشنواره دانشجویی مد و لباس ایرانی – اسلامی در گیلان، با بیان اینکه پس از داوری آثار ۳۰ اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند، گفت: در این راستا نمایشگاه مد و لباس ایرانی – اسلامی با حضور ۳۰ اثر برگزیده از ۲۳ لغایت ۲۵ تیرماه جاری در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برپا شده و پذیرای علاقمندان است.

وی از برگزاری اختتامیه جشنواره مذکور در صبح روز سه شنبه، ۲۶ تیر ۹۷ در سالن دکتر رحمدل مجتمع خاتم الانبیاء(ص) خبر داد و عنوان کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه در سه بخش پوشش های اجتماعی، مانتو و فرم اداری و سازمانی و لباس های بومی و محلی می باشد لذا در بخش اول از سه نفر، در بخش دوم از یک نفر و در بخش سوم نیز از یک نفر به عنوان نفرات برتر تقدیر خواهد شد.

کازرونی، با بیان اینکه کمیته سه نفره داوران جشنواره توسط بنیاد ملی مد و لباس تعیین شده اند، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه فروش ندارد، اما علاقمندان می توانند با حضور در مراسم اختتامیه با طراحان ارتباط برقرار کنند.

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

تازه ترین مطالب
اخبار