شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

نجاتگران هلال احمر گیلان به ۲۴۲ نفر امدادرسانی کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: نجاتگران این جمعیت در تعطیلات سه روز گذشته به ۲۴۲ حادثه دیده خدمات لازم امدادی ارایه دادند.

مهدی ولی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امدادگران جمعیت هلال احمر گیلان در این مدت، با حضور در ۴۹ تیم عملیاتی به این تعداد از حادثه دیدگان خدمات امدادی لازم ارایه دادند.
وی بیان داشت: این تعداد از حادثه دیدگان، ۶۷ نفر از آسیب دیدگان حوادث جاده ای، ۱۰ نفر از حوادث دریایی و ۱۶۵ نفر از حوادث کوهستان را شامل می شوند که ۳۲ نفر توسط آمبولانس های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی یاداور شد: هلال احمر استان گیلان در ۱۶ شعبه این جمعیت، ۱۴ پایگاه ثابت، هشت پست موقت جاده ای، چهار پایگاه کوهستان، ۱۸ طرح ساحلی، یک پایگاه امداد هوایی، سه تیم واکنش سریع در مرکز استان با استقرار بالگرد در تعطیلات گذشته به هم استانی ها و مسافران خدمات لازم را ارایه دادند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد: طی سه روز گذشته، ۲۰۰ نجاتگر با ۲۴ آمبولانس با حضور در عملیات امدادی به حادثه دیدگان خدمات لازم را ارایه دادند.
وی بیان داشت: اطلاع درصد زیادی از وقوع حوادث از طریق تماس با تلفن ۱۱۲ ندای امداد است که نجاتگران بلافاصله به محل حادثه اعزام شده و خدمات لازم را ارایه می کنند.
بر اساس آخرین آمار، جمعیت هلال احمر استان گیلان دارای بیش از هفت هزار داوطلب و عضو است که در چهار گروه هدایت، حمایت، مشارکت و مهارت با هلال احمر همکاری می کنند.

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

اخبار