آبان ۲۹, ۱۳۹۷

اعلام آمادگی سفیر کره جنوبی در حوزه های شهر هوشمند و حمل و نقل عمومی با شورای شهر رشت

سفیرکره جنوبی با حضور در شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت با اشاره به دراختیارداشتن یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی های دنیا در حوزه های شهر هوشمند و حمل و نقل عمومی، گفت: آمادگی داریم در این زمینه ها با رشت همکاری کنیم.

اختصاصی خبر آزاد، رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت در شصت و سومین جلسه علنی صحن این شورا ضمن خیر مقدم به سفیر کره جنوبی و هیئت همراه، بابت باز شدن باب همکاری های جدید میان این دو شهر، اظهار امیدواری کرد.
سید امیر حسین علوی با اشاره به شباهت های اقلیمی فراوان گیلان و شهر رشت با کشور کره گفت: به دلیل تحمل تحریم های ظالمانه آمریکا توسط مردم ایران، مجموعه پارلمان محلی رشت تمایل زیادی به گسترش ارتباط با کشورهایی که شبیه گیلان هستند، دارد.
وی از هدف هوشمندسازی فعالیتهای خدماتی شهرداری رشت به عنوان یکی از نهادهای مردمی توسط مدیریت شهری خبرداد و خاطر نشان کرد: این حوزه تمایل دارد از ظرفیت و تجربیات کره جنوبی در این زمینه برخوردار شود.
رییس شورای شهر رشت ادامه داد: می شود در حوزه هایی از جمله مدیریت پسماند، بر ارتقای این همکاری ها افزود.
علوی با اشاره به وضعیت دو رودخانه رشت گفت: این دو رودخانه در حال حاضر از ورود فاضلاب ها و آلودگی های ناشی از آن رنج می برد و مطالعات نیز گویای این‌مطلب است که کشور کره جنوبی در این حوزه بسیار موفق عمل کرده است.
وی گفت: امید است که این دیدار بتواند آغاز فصل مشارکت میان دو شهر کره و رشت باشد.‌
سفیر کره جنوبی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در صحن شورای اسلامی کلانشهر رشت با اشاره به آغاز روابط دیپلماتیک میان دو کشور کره و ایران از سال ۱۹۶۲ اظهار کرد: هرچند با وضعیت ناجوانمردانه تحریم های یکطرفه علیه ایران مواجه هستیم اما بی شک می توانیم با سرعت برهمه این امشکلات فائق آییم.
یوجانگ ایانگ با بیان اینکه کره ازجمله کشورهای معاف شده از تحریم هاعلیه ایران است گفت: براین اساس می توانیم همواره به روابط خود با ایران ادامه داده و نفت خام را همچنان از این کشور خریداری کنیم.
وی ادامه داد: هرچند ممکن است در حال حاضراین روابط از قدرت زیادی برخوردار نباشد اما بی شک درآینده ای نزدیک قوی تر خواهد شد.
سفیرکره جنوبی با بیان اینکه این کشور در حوزه های شهر هوشمند و حمل و نقل عمومی، یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی های دنیا را به عهده دارد خاطرنشان کرد: حاضریم که در این زمینه ها با رشت همکاری کنیم.
“ایانگ‌”، پیرامون دیپلماسی خلاقیت گفت: به شدت از این زمینه و مسئله خواهر خواندگی دو شهر حمایت خواهیم کرد.
وی با اشاره به نخستین حضور خود در صحن شورای شهر رشت افزود: این اتفاق در تاریخ دیپلماسی کره برای همیشه ثبت و جاودان خواهد شد.
پس از پایان این دیدار، و با وارد شدن جلسه به دستور، فرهام زاهد به عنوان تنها ناطق شورا با اشاره به برخورد نامناسب با نوازندگان خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت اظهار کرد: هرچند منکر تلاش های زحمت کشان عرصه های امر به معروف و نهی از منکر نیستیم اما همچنان معتقدیم که این اقدام می توانست از راه اصولی تری صورت بگیرد.
وی با اشاره به مراتب احکام امر به معروف و نهی از منکر گفت: قوانین این اقدام بیانگر این است که بروز چنین برخوردی پذیرفتنی نیست.
این عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه مراتب امر به معروف باید به صورت صحیح انجام شود تاکید کرد: اجرای این حکم دینی باید در مسیر درست خود صورت بگیرد و این‌مهم نیاز به اذن حاکم در حیطه چهار چوب قانون دارد.
به گزارش خبر آزاد، در شصت و سومین جلسه علنی شورای شهر، لایحه پیشنهاد مدیر مالی شهرداری به عنوان احدی از اعضای اصلی کمیسیون ماده با طرح دو فوریت، تصویب شد و لایحه واگذاری رایگان ساختمان گیل بانو به زنان سرپرست خانوار، به صورت یک فوریت به کمیسیون مربوط ارجاع شد.‌
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

تازه ترین مطالب
اخبار