آذر ۲۱, ۱۳۹۷

پس از انتشار نقدی به نطق احمد رمضانپور توسط سایت حرف تازه منتشر شد:قرائتی از تاریخ افتخارات رشت تا قهرهای مکرر کودکانه از صحن شورا

پس از انتشار نقدی به نطق احمد رمضانپور توسط سایت حرف تازه منتشر شد:قرائتی از تاریخ افتخارات رشت تا قهرهای مکرر کودکانه از صحن شورا
در ابتدا نقد به نطق احمد رمضانپور را با عنوان روخوانی بیست دقیقه ای احمد رمضانپور در شورا، مرور تاریخ نهضت جنگل و فلسفه روز دانشجو به جای رسیدگی به مشکلات شهر را از اینجا بخوانید

در جلسه روز گذشته صحن شورای شهر رشت دکتر احمد رمضانپور به مناسبت سالگرد جنبش جنگل به عنوان یکی از برجسته ترین رویدادهای تاریخی ثبت شده از رشت در تاریخ معاصر، قرائتی از بخش هایی از نهضت جنگل که اتفاقا فراخور حال و هوای این روزهای فضای سیاسی شهر نیز بود ارائه کرد که به زعم بسیاری از شهروندان رجوع و یادآوری این قبیل مباحث از تریبون های عمومی بازخوردهای مثبتی را برای اقشار مختلف علی الخصوص جوانان شهر خواهد داشت.

نکته قابل توجه در این بین واکنش نسنجیده و عجولانه یک پایگاه خبری منتسب به یکی از اعضای محترم شورای شهر به این اقدام رمضانپور و انتقاد از این کار به جا با ادبیاتی تاسف آور بود!

حمله کور این رسانه در حالی به اقدام فرهنگی دکتر رمضانپور با بهانه اتلاف وقت صورت می گرفت که عضو مذکور در جلسه دیروز مطابق سوابق گذشته به دلایلی کم ارزش و با تنزل جایگاه یک عضو شورای شهر در اعتراض به یک تصمیم شورایی در یک موضوع خاص جلسه را ترک کرده و با این کار به نوعی مستقیما به آرای سایر منتخبین مردم اهانت کرده است.

حال بررسی چند نکته به همراه آقای نماینده خالی از لطف نیست:
۱٫رسانه منتسب به شما اتلاف وقت صحن علنی شورا را دلیل اعتراض و ایجاد هجمه خود به منتخب شهروندان ذکر کرد در کجای قانون نطق اعضای شورا منوط به سلیقه سایرین است و به نظر شما آیا این انتقاد به نوعی گام اول در سلب استقلال نمایندگان مردم جهت تعیین موضوع نطق خود نیست؟؟

۲٫رسانه منتسب به شما در شرایطی به صبر مخاطبین و لزوم پرداختن به موضوعات مربوط به دستور جلسه اعتراض می کند که در سابقه شما به وضوص در بسیاری از جلسات قهر و ترک جلسات شورا سابقه دارد تا جایی که با هر پالس مخالف با نظر جنابتان انتظار قهر و ترک جلسه از سوی شما در اذهان ایجاد می شود! حال شما بفرمایید مبادرت به کدامیک، قرائت چند دقیقه ای تاریخی مناسبتی یا قهر و ترک از سوی یک نماینده حرکتی مقبوح و زننده محسوب می گردد؟

آقای نماینده توجه به این موضوع که حضرتعالی در اعتقادات خود راسخ و ثابت قدم هستید و معمولا عادت به عقب نشینی از مواضع خود ندارید در جای خود قابل تقدیر است (البته در برخی از موضوعات) ولی جسارتا کنش شما با به کارگیری ابزار قهر!!! و ترک جلسات به جای ایستادن پای کار و تلاش شورایی جهت تغییر شرایط، به عنوان فردی که در انتخابات یک شهر مورد وثوق شهروندان قرار گرفته است به هیچ وجه زیبنده کرسی شورای شهر رشت نبوده و نخواهد بود.

امروز در مدارس این شهر نیز به کودکان ما آموزش ایستادگی و حضور در کوران مشکلات و احقاق حقوق خود را میدهند آیا به نظر شما این اقدام شما بیش از هر دستاورد دیگری باعث تخریب وجه حضرتعالی در برابر افکار عمومی نخواهد شد؟؟؟

و در آخر آیا بهتر نیست اختلافات موجود در دیدگاههای اعضای شورای شهر به عنوان عقلای منتخب شهروندان در پارلمان محلی در درون شورا و فی ما بین نمایندگان حل شود و این طور با اتخاذ مواضع زبون در رسانه ها به دست مایه منتظران ایجاد حواشی بدل نگردد؟؟

شهروندان و افکار عمومی قضاوت می کنند…

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

تازه ترین مطالب
اخبار