آذر ۲۱, ۱۳۹۷

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان: گیلان جز ۵ استان حادثه خیز کشور است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، گیلان را جز ۵ استان حادثه خیز کشور عنوان کرد و افزود: سیل و زلزله از بحران‌های طبیعی مورد تهدید در این استان است.

اسلامی در کارگاه آموزشی فرماندهی عملیات در مدیریت بحران در سالن اجتماعات انصاری استانداری گیلان، تلفات انسانی را یکی از خسارت‌های جبران ناپذیر بحران‌ها عنوان کرد و گفت: در حوزه عمرانی نیز لازم است با ارتقا در ساخت و سازها ضمن جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، از فشارهای اقتصادی ناشی از بلایایی طبیعی بکاهیم.

اسلامی، گیلان را جز ۵ استان اول حادثه خیز کشور عنوان کرد و افزود: سیل و زلزله از بحران‌های طبیعی مورد تهدید در این استان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، با بیان اینکه گیلان بر روی اطلس زلزله قرار دارد، گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از بلایایی طبیعی باید پیش از وقوع مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به درپیش بودن فصل سرما و برودت هوای سرد یادآور شد: با سپردن کارها به مسؤلان و مدیریت به موقع می‌توانیم از بحران‌ها عبور کنیم.

اسلامی با بیان اینکه براساس آمارها ۸۶ درصد اتفاقاتی که در جهان اتفاق می‌افتد مربوط به کشورهای آسیایی است، یادآور شد: زلزله، طوفان و سیل از عمده‌ترین بلایایی طبیعی در کشورهای آسیایی است.

وی مهاجرت جوانان از روستاها به شهرها را یکی از بحران‌ها عنوان کرد و گفت: کنترل جمعیت روستائیان باید در دستور کار مسؤلان قرار گیرد زیرا این ازدیاد جمعیت موجب ایجاد بحران‌ها در شهرها خواهد شد.

اسلامی خاطرنشان کرد: براساس آمارها اگر ۷۰ درصد جمعیت کشوری به شهرنشینی روی آورد آن کشور دچار بحران خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

تازه ترین مطالب
اخبار