آذر ۵, ۱۳۹۵

سردار: یکی دو پلیس فرستادند من را بترسانند

 

محرومیت دو ساله، بازجویی پلیس و اظهار نظرهایی از جانب مدیران باشگاه روبین کازان، همه و همه یک روز قبل از بازی روستوف مقابل حریف تاتارستانی به‌وجود آمد. اینها خبر از یک جنگ روانی می‌داد. جنگی علیه سردار آزمون، قربان بردی اف و البته باشگاه روستوف.

سردار امابی خبر از همه جا مقابل روبین کازان بازی کرد و خم به ابرو نیاورد. او یکی دو روز بعد از این بازی، صحبت‌های جالبی انجام می‌دهد و ناگفته‌هایش را به زبان می‌آورد. او همه چیز را تکذیب می‌کند و البته از قانونی بودن انتقالش به روستوف پرده بر می‌دارد.
مهم‌ترین سوژه‌ای که این روزها کنار نام تو وجود دارد، بحث محرومیت دو ساله‌ات است. بحثی که درست یک روز قبل از بازی روستوف مقابل روبین‌کازان از طریق رسانه‌ها منتشر شد. مگر قرار است محروم شوی؟
انتشار این خبر، درست قبل از بازی مقابل روبین‌کازان شبیه یک جنگ روانی بود. این را همه می‌دانند و نیازی نیست من هم درباره‌اش صحبت کنم. یک خبر کاملا خنده‌دار که مشخص بود منبع آن کجاست. من که این خبر را بعد از بازی شنیدم و البته چند دقیقه‌ای به آن خندیدم! من بازیکن حرفه‌ای هستم و به این شایعه‌هاتوجهی ندارم.
قبل از بازی این خبر به گوش تو نرسید؟
نه، بعد از بازی آن را شنیدم.
یعنی روی بازی‌ات مقابل روبین کازان تاثیری نگذاشت؟
به هیچ وجه. ضمن اینکه اگر قبل از بازی هم این خبر را می‌شنیدم هیچ تاثیری روی من و فوتبالم نمی‌گذاشت.
اما رسانه‌های روسی خبر بازجویی پلیس از تو، هنگام ورود به کازان را هم منتشر کردند.
(می‌خندد) اصلا پلیس حق نداشت و ندارد از من بازجویی کند. مگر خلافی مرتکب شده بودم که پلیس از من سوالی بپرسد؟
یعنی این خبر هم کذب بود؟
هزار درصد. فوتبال به پلیس چه ارتباطی دارد؟ من اصلا این موضوع را نمی‌توانم درک کنم. تاتارستان چون یک جمهوری خودمختار است و کازان هم به آنجا تعلق دارد، یکی دو پلیس فرستادند تا مثلا من را بترسانند اما بحث بازجویی در میان نبود.
نترسیدی؟
چرا باید بترسم. آنها اصلا سمت من هم نیامدند. دیدم مرا نگاه می‌کنند، آنقدر خنده‌ام گرفت که نمی‌دانستم چکار کنم.
پس درست بود که برای حضور تو پلیس به فرودگاه فرستاده بودند؟
گفتم که دو پلیس آنجا حضور داشتند اما در حال خوردن کافه بودند!
هواداران روبین‌کازان هم که برای تو سنگ تمام گذاشتند. البته از نوع منفی. انگار روی یکی از بنرها عکس تو را حک کرده و نوشته بودند دروغگو.
من که به فکر مردم زندگی نمی‌کنم. هواداران کازان هر چه می‌خواهند بگویند ولی بنر و شعارهای آنها کاملا غیرمنطقی، بدون تحقیق و احساسی بود. خوب می‌دانم که آنها مرا دوست داشتند و می‌خواستند در روبین‌کازان بمانم و برای این تیم بازی کنم اما خب من نمی‌توانستم آنجا بمانم چون دلایلی برای این کارم داشتم.
مگر دروغی به آنها گفته بودی که با لفظ دروغگو از تو استقبال کردند؟
به خدا نمی‌دانم کجا به آنها دروغ گفته‌ام اما اگر من دروغی گفته باشم خدا از من نگذرد. همینطور که من از آنها نمی‌گذرم چون به من تهمت زدند و امیدوارم خدا جواب‌شان را بدهد.
در قرارداد تو با روبین کازان چه بندی بود که توانستی از این تیم جدا شوی و پیراهن روستوف را با قراردادی دایمی بپوشی؟
در قرارداد من بندی وجود داشت که روستوف می‌توانست با پرداخت۲٫۵ میلیون یورو به روبین کازان مرا جذب کند. همین اتفاق هم رخ داد و هیچ کار غیر قانونی صورت نگرفت. حالا نمی‌دانم این همه حرف و حدیث از کجا می‌آید و با چه سند و مدرکی منتشر می‌شود؟
از بحث روبین کازان خارج شویم. روستوف چرا مثل فصل قبل نتیجه نمی‌گیرد؟
ما این فصل روزهای پرفشاری را سپری می‌کنیم. ابتدا در مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفتیم. اول مقابل اندرلخت و سپس برابر آژاکس. چهار بازی سنگین که البته از آنها سربلند بیرون آمدیم. بعد لیگ روسیه را شروع کردیم و سپس در جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفتیم. باور کنید هر سه روز یک بار بازی کردیم. آن هم در بازی‌های بزرگی چون لیگ قهرمانان اروپا که مهم‌ترین تورنمنت باشگاهی در فوتبال جهان است. اینها را بگذارید کنار بازی‌های ملی. خیلی از بازیکنان روستوف در تیم‌های ملی کشورشان نیز حضور دارند و در مسابقات مقدماتی جام جهانی بازی می‌کنند. اینها همه دست به دست هم داده تا مثل فصل قبل نتیجه نگیریم، هر چند نتایج ما آنچنان هم ضعیف نبوده است.
یک بازی ملی را نیز از دست دادی. وقتی بازی ایران مقابل سوریه را دیدی حسرت نخوردی که چرا نیستی؟
حسرت که خیلی خوردم. نمی‌دانم چرا محروم شدم چون بازیکنان قطر شیطنت‌های بسیاری انجام دادند و کمتر از ما محروم شدند. نمی‌توانستم برای رفع این محرومیت کاری انجام بدهم. تنها حسرت خوردم که چرا نیستم.
خیلی‌ها نوشتند اگر سردار بود شاید تیم ملی سوریه را می‌برد. به نظر خودت اگر بودی در زمین باتلاقی به فریاد تیم ملی می‌رسیدی؟
این را همیشه گفته‌ام که تیم ملی متکی به یکی دو بازیکن نیست. همه بازیکنان در یک سطح قرار دارند و می‌توانند در ترکیب اصلی بازی کنند. شاید اگر من بودم نتیجه بدتری رقم می‌خورد. پس نمی‌توان گفت که اگر سردار بود تیم ملی حتما سوریه را شکست می‌داد.
و بازی مقابل بایرن در ورزشگاه المپیک روستوف. این بازی را پیش‌بینی می‌کنی؟
فوتبال را نمی‌شود پیش بینی کرد. بازی حساسی پیش رو داریم. باید تمرکز کنیم و بدون اشتباه در زمین حاضر شویم تا نتیجه بگیریم.
بایرن مونیخ یکی از بهترین و تاکتیکی‌ترین تیم‌های فوتبال جهان است. آیا امیدواری که قصه بازی اتلتیکو مادرید و آژاکس تکرار شود و بعد از اوبلاگ و کلیسن دروازه مانوئل نویر را هم باز کنی؟
امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.
شدنی است؟
چرا نشود. ان‌شاءا… که این اتفاق می‌افتد. من که خیلی امید دارم./ ایران ورزشی

نظرات

بدون نظر

اخبار