دی ۶, ۱۳۹۵

۱۰ خوراکی که لاغرتان می کند

 لاغر شدن برای افراد چاق همواره دغدغه ذهنی است و آنها تمامی تلاش خود را می کنند تا با روش های ساده بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن لاغر شوند .

به گزارش ایران  به نقل از ساینس ، محققان انگلیسی  استفاده از  ۱۰  خوراکی  ساده را برای کاهش وزن به افراد چاق پیشنهاد داده اند .
این غذاهای سالم ، خوشمزه و کم کالری هستند و می توانند برای ساعتها فرد چاق را سیر نگه دارند .
دکتر ” دیوید کاتز” بنیانگذار مرکز تحقیقات دانشگاه ییل گفت: ” فیبر و پروتئین کافی می تواند در کاهش وزن به افراد چاق کمک کند .لیست غذاهایی که می تواند فرد را لاغر کند به شرح زیر است
سیب زمینی : مطالعات نشان داده است که درمیان ۳۸ غذای اصلی همچون برنج قهوه ای و نان گندم ، سیب زمینی بهتر از دیگر مواد می تواند فرد را سیر نگه دارد. البته این غذا باید به صورت آب پز مورد استفاده قرار بگیرد .

 

سوپ لوبیاو حبوبات : سوپ  لوبیا میزان کافی کربوهیدرات ، فیبرو نشاسته را به بدن شما می رساند و می تواند برای زمانی طولانی شما را سیر نگه دارد.هنگامی که معده میزان کافی فیبر دریافت کند سیگنال های سیری را به مغز مخابره می کند.

تخم مرغ : مطالعات نشان داده افرادی که برای صبحانه تخم مرغ می خورند در طول روز ۳۳۰ کالری کمتر از دیگر افراد غذا به بدن خود می رسانند. این ماده غذایی دارای پروتئین کامل است . با خوردن تخم مرغ مقداری هورمون در معده ترشح می شود که اشتها را کم می کند.

 

ماست یونانی : محققان دانشگاه هاروارد پس از بررسی عادات غذا خوردن ۱۲۰ هزار نفر در مدت ۲۰ سال به این نتیجه رسیده اند که ماست بهترین ماده غذایی برای کاهش وزن است . به عبارتی با مصرف پروتئین لبنی احساس سیری بیشتری خواهید داشت و قند خون نیز ثابت می شود.میزان پروتئین موجود در ماست یونانی دو برابر ماست های معمولی است که سبب کاهش وزن می شود.

 

سیب : سیب یکی از معدود میوه هایی است که حاوی پکتین است که به طور طبیعی احساس سیری به انسان می دهد . افراد می توانند یک سیب را به عنوان یک وعده غذایی استفاده کنند .کالری این میوه کم است و به مغز فرمان سیری می دهد به عبارتی شما می توانید مقدار زیادی از این میوه کم کالری را برای سیری استفاده کنید .

 

پاپ کورن :  این خوراکی  محبوب دارای ۹۰ کالری است . میزان کالری آن یک چهارم یک فنجان چیپس است . پاپ کورن فضای زیادی از معده شما را پر می کند اما کالری کمی داشته و به روند لاغری کمک می کند.

 

انجیر: ازدیگر خوراکی های مقوی و کم کالری انجیر است . انجیر تازه به خاطر داشتن فیبر بالا می تواند قند خون را به خوبی تامین کند و مانع خوردن خوراکی های نامناسبی چون کیک ها و کوکی ها شود .

 

بلغور و جو دو سر:فیبر بالا در این خوراکی ها و شکل اسفنجی آن سبب سیری در افراد می شود. جودر سیستم گوارشی مسیر طولانی تری برای هضم شدن لازم دارد و همین موضوع سبب می شود که افراد دیرتر گرسنه شوند .

 

دانه گندم : دانه های کامل گندم حاوی بالاترین سطح پروتئین و فیبر است . میزان فیبر موجود در این خوراکی احساس سیری می دهد و اشتهای معده را سرکوب می کند.

 

اسموتی : اسموتی به نوشیدنی های مخلوط شده می گویند که میزان شیرینی آنها متفاوت است . اگر می خواهید لاغر شوید باید اسموتی های فاقد شیرینی بخورید که در آن میوه ها نیز مخلوط شده باشند. قرار دادن یخ درون اسموتی میزان آب را افزایش می دهد و مواد مغذی را به بدن می رساند وفرد نیز احساس سیری می کند.

 

نظرات

بدون نظر

اخبار