دی ۲۱, ۱۳۹۵

مزاحمان تلگرامی در رشت، صومعه سرا و آستارا دستگیر شدند

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های رشت، صومعه سرا و آستارا خبر داد.

به گزارش ایسنا ، سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های استان، اظهار کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی مزاحمان تلگرامی که یک زن و دو مرد بودند، با هماهنگی مقام قضایی آنها را در رشت، صومعه سرا و آستارا دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

سرهنگ محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی و غیر اخلاقی، عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهمان که ۳۴ ساله اهل و ساکن صومعه سرا و ۲۹ ساله اهل و ساکن رشت و ۲۳ ساله اهل و ساکن آستارا بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا شدند.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان در انتخاب پیام رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آنها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند، افزود: کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک، تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند.

این مقام انتظامی خواستار استفاده از نرم افزارهای پیام رسان ایرانی از سوی شهروندان شد و گفت: کاربران برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند.

رئیس پلیس فتا گیلان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir  یا ایمیل این پلیس به نشانیGfata@police.ir گزارش کنند.

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

اخبار