دی ۲۲, ۱۳۹۵

حمام خون با شلیک های مرگبار زندانی اعدامی در اراک

قاتل سابقه دار با ورود به خانه دو خانواده در دو منطقه اراک آن ها را به رگبار بست.

در تیراندازی صبح امروز اراک، مهاجم با ورود به دو خانه در دو منطقه مختلف شهر اراک اعضای دو خانواده را به رگبار بست.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اعلام کرد: قاتل از متهمان سابقه دار بوده و با انگیزه انتقام جویی شخصی در ساعت های پنج و چهل و پنج و شش و چهل و شش دقیقه در خیابان انقلاب و خیابان سی متری کوی علی ابن ابیطالب دو خانواده را هدف قرار داده است.

تیراندازی خیابان انقلاب سه کشته و دو زخمی و تیراندازی خیابان سی متری دو کشته و دو زخمی برجای گذاشته است. حال یکی از مجروحان هم وخیم گزارش شده است.قاتل فراری از آنجاییکه می دانست با حکم اعدام مواجه خواهد شد مرخصی گرفت و به انتقامجویی وحشتناکی دست زد.

 

 فرشید محمدحسینی طاهری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ریشه این حادثه به اختلاف قبلی میان این خانواده ها بر می گردد به طوری که سال گذشته ضارب به اتفاق برادر زاده خود در یک نزاع شرکت داشت و در این حادثه یک نفر به قتل رسید.
وی ادامه داد: در حادثه نزاع پارسال برادر زاده قاتل متهم اصلی بود و ضارب تیراندازی امروز (چهارشنبه) اراک در ماجرای نزاع پارسال به اتهام ایراد صدمه بدنی عمدی دستگیر و روانه زندان شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک اظهار کرد: عامل حادثه تیراندازی امروز در اراک، پس از تحمل یک سال حبس در تاریخ دهم دی ماه امسال با قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شده بود.
وی اضافه کرد: بر اساس تحقیقات و اطلاعات اولیه، این شخص پس از آزادی از سوی بستگان به عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات خانوادگی مورد شماتت قرار گرفته بود و طرفین نزاع سال گذشته نیز (خانواده مقتول درگیری سال گذشته) به خانواده وی فشار می آورند که باید از شهر اراک کوچ کنند و جای دیگری را برای سکونت اختیار کنند.
طاهری افزود: مجموعه این فشارها و بگو مگو های خانوادگی نیز موجب سکته پدر متهم و فشار روحی مضاعف بر روی وی شده بود که درنتیجه حمله مسلحانه به خانواده های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن پنج نفر را سبب شد.
وی اضافه کرد: یکی از خانواده های هدف ضارب در تیراندازی صبح امروز کسانی بودند که با نیروی انتظامی در جریان درگیری سال گذشته همکاری داشتند و متاسفانه این حادثه چهار کشته داشت.
دادستان عمومی و انقلاب اراک خاطرنشان کرد: قربانیان حادثه دوم تیراندازی صبح امروز، خانواده مقتول درگیری سال گذشته بود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک بیان کرد: در این میان یکی از همسایگان خانواده اول نیز که متوجه ماجرا شده بود از سوی ضارب هدف قرار گرفت که حال عمومی وی مساعد گزارش شده است.
وی یادآوری کرد: محل اختفاء عامل این ۲ جنایت از سوی نیروی انتظامی شناسایی شده و این قاتل برای افراد عادی خطری نخواهد داشت.
طاهری بیان کرد: مجرمان خطرناک و بالفطره پس از آزادی از زندان و یا قرار وثیقه فعالیت آن ها به صورت نامحسوس از سوی نیروی انتظامی و اداره آگاهی مورد بررسی قرار می گیرد اما،عامل حادثه امروز اگر چه با هدف و انگیزه مرتکب این حادثه شده،در حادثه قبلی مجرم بالفطره معرفی نشده است.
تلاش ها برای دستگیری عامل حادثه همچنان ادامه دارد.

وی افزود: بر اساس تحقیقات و اطلاعات اولیه، این شخص پس از آزادی، از سوی خانواده و بستگان به عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات در خانواده مورد شماتت قرار می گیرد و فشار نیز از سوی خانواده مقتول درگیری سال گذشته به خانواده آنها بوده که باید از شهر اراک کوچ کنند و بروند، مجموعه این فشارها و بگو مگو ها گویا موجب سکته پدر متهم و در نهایت وارد آمدن فشار روحی مضاعف بر روی متهم  و در نتیجه حمله مسلحانه به خانواده های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن شش نفر می شود.

بر اساس این گزارش و به نقل از دادستانی کل کشور، حسینی طاهری تاکید کرد: قاتل صبح امروز با یک اسلحه کلاشینکف ابتدا به سراغ خانواده ای می رود که در ماجرای سال قبل به عنوان شاهد با پلیس همکاری کرده و موجب دستگیری وی شده بودند. در آنجا با شلیک گلوله ۴ نفر را به قتل می رساند و سپس به سراغ خانواده ای می رود که در جریان نزاع سال قبل یک نفر از آنها توسط فرد همراه او کشته شده بود. در آنجا نیز پدر و مادر آن خانواده را به قتل می رساند و در این میان دو نفر نیز مجروح می شوند.

به گفته دادستان اراک قاتل که فردی ۲۶ ساله بوده هم اکنون متواری است و تلاش ها برای دستگیری او ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در این تیراندازی ها پنج نفر از اعضای خانواده ها جان خود را از دست دادند و چهار نفر دیگر مجروح شدند.
سردار عزیزی عنوان کرد: در تحقیقات اولیه، هویت قاتلان شناسایی و در برنامه ریزی عملیاتی پلیس خودروی آنان در یکی از محله های اراک کشف شد.
وی گفت: در مدت زمانی کوتاه یکی از قاتلان دستگیر شد و برنامه ریزی پلیس برای به دام انداختن ضارب دیگر ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: فرد دستگیر شده مجرم سابقه دار است که به تازگی از زندان آزاد شده و به کمک برادرش برنامه ریزی قتل ها را انجام داده است.
سردار عزیزی اظهار کرد: انگیزه قتل به قصد انتقام جویی و اختلاف های قبلی قاتلان با افراد مورد حمله بوده است.
وی عنوان کرد: گزارش و اقدام های بعدی پلیس در خصوص این ماجرا به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در حادثه تیراندازی امروز اراک از سلاح جنگی استفاده شده است.

سردار عزیزی در اینباره گفت: یکی از کشته‌شدگان حادثه صبح امروز اراک از همکاران ما در نیروی انتظامی بوده که در زمان وقوع حادثه در مرخصی به سر می‌برده است.

وی افزود: این فرد در یکی از منازلی که مورد حمله قرار گرفته حضور داشته و در جریان تیراندازی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

عزیزی با بیان اینکه از ۵ کشته حادثه امروز دو نفر زن و سه نفر مرد و از مجروحان یک نفر پسربچه و سه نفر خانم بوده اند، اظهار کرد: در این حادثه از سلاح جنگی کالیبر ۷٫۶۲ استفاده شده و استفاده از اسلحه کلاشینکف نیز با توجه به آثار یافت شده در محل حادثه، محتمل است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فرد یاد شده که به اتهام قتل در زندان به سر می‌برده امروز در اراک توانسته دوباره به قتل دست بزند، افزود: تحقیقات در حال انجام است و مشخص نیست که این فرد از زندان مرخصی گرفته، با وثیقه از زندان بیرون آمده یا فرار کرده است.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر بیش از ۶۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کند.

ایرنا

تکمیلی

قاتل فراری حادثه خونین امروز اراک دستگیر شد

دادستان اراک ضمن تایید خبر دستگیری قاتلی که امروز ۶ نفر را در اراک به قتل رسانده بود به ایسنا گفت:
?عباس صحرایی قاتل این چند نفر امشب زیر پل خیابان محسنی اراک دستگیر شد.
?این قاتل قصد تهیه پول جهت فرار به تهران را داشت که توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد.
?این قاتل هنگام دستگیر شدن سلاح به همراه نداشته است

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

اخبار