دی ۲۲, ۱۳۹۵

خجالت کشیدن لاریجانی به نفع بازنشستگان فولاد تمام شد

علی لاریجانی

 لاریجانی وقتی که بررسی لایحه برنامه ششم توسعه به موضوع صندوق بازنشستگان فولاد رسید، گفت که« پیرمردان آن قدر جلوی مجلس تجمع کرده‌اند که خجالت می‌کشیم.»، نکته‌ای که موجب شد تا سرانجام ماده‌ای به نفع این بازنشستگان تصویب شود.

به گزارش خبرآنلاین، جلسه علنی امروز مجلس در نوبت عصر کار خود را برای بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه به کمیسیون تلفیق آغاز کرد.

نکته قابل توجه جلسه امروز این بود که تحصن بازنشستگان فولاد کشور در مقابل مجلس که خواستار الحاق صندوق بازنشستگی فولاد به صندوق بازنشستگی کل کشور سرانجام به نتیجه نشست و شرمساری رئیس مجلس از این اتفاق موجب شد تا بالاخره وضعیت این بازنشستگان مشخص شود.

انتقال صندوق بازنشستگان فولاد به صندوق بازنشستگی کشوری نکته‌ای بود که باعث شد تا رئیس مجلس شرمسار شود، او وقتی در جریان بررسی ماده ۱۳ نوبت به بحث صندوق بازنشستگان فولاد رسید،‌گفت: باید اقدامی انجام دهیم تا مشکل صندوق بازنشستگان فولاد حل شود.پیرمردان (بازنشستگان فولاد) آن قدر جلوی مجلس تجمع کرده‌اند که خجالت می‌کشیم.

رئیس مجلس تصریح کرد: به دلیل اینکه صندوق بازنشستگی کشوری خود مفلس فی امان الله است، عقلانی نیست که صندوق بازنشستگان فولاد را زیر مجموعه این صندوق کنیم. باید فکری به حال بازنشستگان فولاد در بودجه سنواتی کشور کنیم.

سرانجام با تأیید نمایندگان صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد با حفظ موقعیت مستقل خود به وزارت کار منتقل شد.

مطالب مرتبط

نظرات

بدون نظر

اخبار